
Как да скрия от съседите, че съм си сложил уред против Къртици?
Форсирате двигателя на колата си – нямате търпение да се приберете за уикенда на вилата си. Защо ли – бързате да се стигнете, за да инсталирате новите си уреди против къртици. Ровещите животинки са малките повелите в двора ви, а вие искате да промените ситуацията.
За това научавате всичко за досегашната си тера инкогнита - уредите против къртици. Ваши приятели са ви препоръчали да потърсите повече информация на NewFresh.org. Освен консултация на тема уреди против къртиците, вие получавате и информация за правилното за вас решение. А именно: уредите против къртици са два вида. Едните работят с батерии, а другите имат соларни панели, чрез които се зареждат.
Разбирате, че звуковите уреди против къртици, могат да бъдат ефективен метод да се отървете от тях. Те са лесни за настройка и са безопасни към животните и околната среда. Уредите против къртици (обикновено с формата на острие) се поставят в почвата в близост до съществуващи къртичини. Излъчват вибриращ звук на периодични интервали. Вредителите никак не харесват звука от уредите против къртици и започват постепенно да избягват пазения район. Този метод на защита функционира отлично влажни глинести почви. Така звукът от уредите против къртици се придвижва оптимално. На сухи почви радиусът на защита е по-малък. Нужно е поставянето на повече уреди против къртици.
Най-утвърдените производители на уреди против къртица са шведската „Silvandersson Sweden AB”, немската „GARDIGO”, италианската Mondo Verde, полската „BROS”. Има и български.
Различните модели уреди против къртици защитават площ от 700 (кръг с диаметър към 32м.) до 1500 кв.м (кръг с диаметър 45-50 метра). Всички те функционират по един и същ начин – посредством механични вибрации. Чрез тях уредите против къртици успешно прогонват къртици, змии и други вредители.
Обща черта на устройствата е вибриращият звук или кварцовите трептения, излъчвани в честотния диапазон от 400 - 1000 Hz, през определен брой секунди. Друг общ признак е начинът на монтиране на уредите против къртици – чрез заравяне. След това земята край тях се трамбова.
Уредите против къртици се различават по начина на захранване – едните са соларни и се зареждат от светлината, а другите с батерии.
Снабдили сте се с най-мощните уреди срещу къртици, защото дворът ви е голям, а нашествениците са много. Нямате възможност да водите борбата с вредителите с капани, защото посещавате вилата си през уикендите и няма как да ги наглеждате ежедневно.
Притеснявате се и от друг фактор – новото семейство, нанесло се в съседната на вашата вила. Освен възможността да чуят вашето неентусиазирано добро утро, вашите нови съседи получават пълен изглед към двора на дома ви – и подстриганата поляна, и овошките, посадени от дядо ви, и цветята на жена ви, и дори живописните къртичини са на показ.
Страхувате,че ниската ограда едва ли ще предпази новите устройства от евентуална кражба. Така в главата ви се оформя решение – ще ги сриете – всички пет. Хрумват ви разнообразни идеи. Спирате се на класиката – под саксия. между двата близки храста, които къртиците така харесват. Най-накрая и онова омразно керамично гномче, подарък от колегите, ще свърши работа. Сред бъдещите прикрития влизат спуканата топка на детето и един стар найлон.
Идеите за прикритията и борбата с вредителите така са ви завладели, че почти стигате, без да сте забелязали.
Вземете най-добрия уред против къртици от Ню Фреш ООД!
Въведета кода в полето отдолу: